Çerez Politikası

JANTSA, tüm ürün, hizmet, süreç ve iş kültüründe kaliteyi sunar.

Jant, kaliteden ödün verilmeyecek bir güvenlik ekipmanıdır.OEM ve Aftermarket müşterilerimize en yüksek kalitede ürünleri sunmaktayız.Bu bağlamda, üretim süreci boyunca sektörün önde gelen kalite güvence yöntemlerine ve en üst düzey kalite yönetim sistemlerini uygulamaktayız.JANTSA, jant üretim faaliyetlerini, güçlü aile geleneği ve 40 yılı aşkın tecrübesinden faydalanarak yapmaktadır.Özel ve yüksek vasıflı personelimiz, kalite liderliğimizin merkezinde yer almaktadır.Her bir JANTSA çalışanı, tüm müşterilerimizin en kapsamlı kalite gereksinimlerini karşılayan üstün ürünler sunma konusunda kişisel sorumluluk almakta ve bundan onur duymaktadır.

JANTSA, tüm organizasyonun sürekli gelişimini destekleyen bir kalite yönetim sistemi uygulamaktadır.Bu yaklaşımla, tüm müşterilerimizin, ürünlerimizin üstün dayanıklılığından, güvenilirliğinden ve performansından yararlanmasını sağlıyoruz.

Mükemmellik

Ürünlerimizin çoğu dünya çapında büyük OEM'lere giderken, üstün ürün kalitesi bizim temel farkımızdır. JANTSA'daki her üretim adımı ürünlerimizin en iyi kalite ve güvenilirliğini sağlar.

Malzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi çelik jantların güvenliği üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.Her komponent üretimi için malzeme konusunda uzman, dünya çapında lider tedarikçilerle işbirliği yapıyoruz.JANTSA, mühendislik birimine ve tam donanımlı test merkezine sürekli yatırım yapmaktadır. Birinci sınıf metalografik ve mekanik laboratuvarlarımızda yapılan kapsamlı testler, üretimimizde kullanılan nitelikli çelik, boya, kaynak teli ve yarı mamul bileşenlerin standardını garanti eder.

Ürün Ölçüsü

Günümüzdeki araçların artan hızı, ağırlığı, taşıma kapasitesi ve beygir gücü, bunların yanı sıra maksimum güvenlik ve sürüş konforu, jant ölçülerinde hassasiyet gerektirir.Jantlarımız radyal ve yanal salgı – yalpa için üretimin her önemli aşamasında % 100 kontrol kontrol edilir. Paketlemeden hemen önce her bir jant görsel olarak incelenir ve JANTSA kalite güvence etiketi ile onaylanır. Ayrıca, OEM müşterilerimizin gereksinimlerine göre belirlenmiş müşteriye özel ölçüm prosedürleri uygulanmaktadır.

Yüzey İşleme

Jant kalitesinde paslanmazlık garantisi çok önemlidir.OEM sertifikalı elektro kataforez boya tesisimiz, otomotiv standardı korozyon direncini garanti eder.Kumlama, çinko fosfat ön işlemi, kataforez kaplama ve son kat boya, ürünlerimizin korozyon direncini en üst düzeye çıkarır.1000 saate kadar tuzlu sis testi ile pas direnci, en yüksek müşteri beklentilerine uygunluk sağlar.

Kaynak

Birçok bakımdan, jant dayanımı iki ana bileşeni arasındaki nüfuziyet kalitesi ile belirlenir: disk ve kasnak.Otomatik tozaltı ve gazaltı kaynağı insan hatasını ortadan kaldırır ve işlemin her aşamasında bütünlük sağlar. Kaynak nüfuziyeti ISO 3834-2 sertifikası çerçevesinde düzenli kontrolü ürünlerimizin en yüksek dayanımını sağlar.

Paketleme

Uluslararası taşımacılık ve stoklama ömrü göz önüne alındığında yüksek kaliteli jant ambalajı gereksinimdir.Vakumlu naylon ambalajlar, plastik klipsler ve ayırıcılar gibi çeşitli stabilize edici ekipmanlar ile nihai ürünlerde olası hasarı önleriz.Tüm ahşap paletler uluslararası fümigasyon şartlarına uygundur. Ayrıca, uluslararası müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için özel ambalajlar ve palet boyutları uygulanmaktadır.

Sertifikalar

JANTSA kalitesi, tüm tesislerin ve yönetim sisteminin sertifikalandırılmasıyla sağlanır. ISO 9001 ve ISO TS 16949 Kalite Yönetim sistemleri ile sürekli iyileştirme içinde ve  ISO 14001 ile Çevre kaynaklarını da koruyan bir yapıdadır. OHSAS 18001, ISO 50001 ve ISO 27001 sistemleri ile de İşçi ve İşyeri Sağlığı ve ayrıca Bilgi Güvenliği gerekliliklerini karşılamaktadır.Son olarak, özel kaynak işlemlerini, güvence altına almak için ürün kalitemizi ISO 3834 kaynak standartlarına göre gerçekleştirmekteyiz.

Teknik İşbirliği

Kalite liderliğimiz, üniversiteler ve aşağıdaki gibi bilimsel kurumlarla teknik işbirliği ile sağlanır:

 • LBF (Fraunhofer Enstitüsü)
 • Dokuz Eylül Üniversitesi
 • BV (Bureau Veritas)
 • TÜV
 • TÜBİTAK
 • TSE (Türk Standartları Enstitüsü)
 • DLG (Alman Tarım Derneği).

Standartlar

JANTSA ürünleri, aşağıdakileri de içeren bir dizi uluslararası standarda uygun olarak tasarlanmış, üretilmiş ve test edilmiştir:

 • TSE - Türk Standartları Enstitüsü
 • ETRTO - Avrupa Lastik ve Jant Teknik Organizasyonu
 • EUWA - Avrupa Jant Üreticileri Birliği
 • SAE - Otomotiv Mühendisleri Topluluğu
 • JIS - Japon Endüstriyel Standartları
 • TRA - Lastik ve Jant Birliği

Kalite Politikası

Müşteri beklentilerini karşılama ve aşma konusundaki anlayışımız, kalite ile ilgili uyguladığımız çeşitli politikalarla sağlanır.Bu politikalar, her çalışan için temel oluşturmuş ve toplam müşteri memnuniyetini sağlamıştır.