Çerez Politikası

Rakamlarla Üretim

40+

Yılı Aşkın Üretim Uzmanlığı

9

Üretim Hattı

5.000

Günlük Jant

Yıllık 2

Milyon Jant

12-54 inç

Jant Çapı

4.5-36 inç

Jant Genişlikleri

4mm to 25mm

Disk Kalınlığı

3.5mm to 12mm

Jant Kalınlığı

2

E-Kaplama Hattı

OEM sertifikalı

Boyama Tesisi

504 - 1000h

Pas Direnci

200+

Üst Kat Renkleri

Sektördeki 40 yılı aşkın bilgi ve tecrübe ile yıllık 2 milyon jant üretim kapasitesine sahip olan JANTSA, jant üretiminde sektöründe geniş tecrübe ve bilgi birikimi edinmiştir.Jant üretim sanayinde bizi diğerlerinden ayıran ve uzun vadeli rekabet gücümüzü arttıran pek çok husus var.

İlk olarak, Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme yatırımları kapsamında, JANTSA yüksek esnekliği korurken, üretim verimliliğini ve ürün kalitesini en üst düzeye çıkarmak için veri odaklı otomasyon teknikleri uygulamaktadır.

Aynı şekilde, Operasyonel Mükemmellik ve sürekli gelişim, her bir JANTSA çalışanının günlük işlerinin temelini oluşturur.Son yıllarda yapmış olduğumuz, yalın üretim dönüşümü ve altı sigma projeleri maliyet rekabetçiliğimizi arttırdığımızı, üretim döngüsünü kısalttığımızı ve en önemli ürün kalitesinden kaynaklı kazancımızı arttırdığımızı belirledik.

Son olarak, kendi tesislerimizde yaptığımız kalıp üretim ve geliştirme ile JANTSA, yeni ürün portföye alma, geniş ürün yelpazesi ve pazara girme süresi bakımından dünya liderlerinden biri oldu.Mevcut ürün portföyümüz ticari, zirai ve endüstriyel araç ve ekipmanlarda 300 çeşit ebat ve 7.000'den fazla model içermektedir.

Standart üretim işlemleri aşağıdaki adımlardan oluşur.

1. Ham madde Süreci

Tüm ham maddeler kendi alanında güvenilir ve onaylanmış tedarikçilerden temin edilir ve kendi laboratuvarlarımızda çok sıkı kontrollerden geçer. Kumlama prosesi, üretim esnasında kullanılan metalleri temizlemek, dayanıklılığını arttırmak ve parlatmak için kullanılır. JANTSA, daha hafif çelik ile daha ağır yük taşıyabilecek jantlar için yüksek dayanımlı çelik kullanır. 2 otomatik çelik bobin sarma hattı ile, 4 - 19 mm arası kalınlığa sahip diskler ve 3 - 12 mm arası kalınlığa sahip jantlar üretiyoruz. Gelişmiş lazer kesim atölyesi, özel tasarım taleplerini yerine getirmemizi sağlar.

2. Kasnak

Her bir ürün kategorisi için ayrı olan hatlarıyla JANTSA, 12 inç - 54 inç çaplarında ve 3.62 inç - 36 inç genişliğinde jant üretiminde, sektördeki en geniş ürün yelpazesine sahiptir. Yüksek otomasyon seviyesi insan hatalarını en aza indirger ve üretim verimliliğini en üst düzeyde tutmamızı sağlar. Sıvama teknolojisi, jantın taşıma kapasitesinden ödün vermeden ağırlığını azaltmak için uygulanır.Üretilen her jant, kullanım ömrü boyunca izlenebilmesi için belirli standartlara sahip bir izlenebilirlik numarasına sahiptir.Tarımsal geniş tabanlı jantlar için lastik montajını optimize etmek adına yüksek nokta işaretlemesi uygulanır.

3. Disk

Diskler, üretim hatlerında press ve sıvama teknolojisi kullanılarak üretiliyor.Yüksek hassasiyetli ve insan hatalarını en aza indiren, ileri seviye robotik otomasyonlu hatlarda seri üretime uygun diskler üretilir. Özel ve prototip diskler lazer kesim makineleri ile üretilmektedir.Kasnak ile benzer olarak, her disk plakası belirli standartlara sahip bir izlenebilirlik numarası, ile markalanmıştır.

4. Montaj

Ayrı ayrı üretilen kasnak ve disk, ürünün cinsine ve malzemenin kalitesine bağlı olarak, tam otomatik kaynak robotları veya manuel olarak gazaltı yada tozaltı kaynak işlemi ile montajlanır.Montajlanan tüm jantların salgı – yalpa kontrolü 0 olarak yapılır.

5. Yüzey İşlemleri

Jant yüzeyinin pas direncini en üst seviyeye çıkarmak için kumlama uygulanır. Tüm JANTSA jantları, çinko fosfat ve katoforez kaplama ön işlemine tabi tutularak, otomotiv standardı çift korozyon önleme korumasına sahiptir. Jantlar kataforez banyosuna daldırılarak, ulaşılması güç olan keskin köşe ve kenarlar kaplanarak, korunması sağlanır. Kurşunsuz boya, çevreye zarar verici etkileri azalmak adına son bir kaplama olarak kullanılır. 1000 saate kadar pas direnci testi ve 200'den fazla boya seçeneği ile JANTSA jantları, tüm ağır ekipman kategorilerinde en zorlu koşulları karşılamaktadır.
Özetle, dünya standartlarında üretim yapan JANTSA, en iyi kaliteyi sunarken, çevreye saygılı ve kaynakları ekonomik olarak kullanır ve en yüksek verimlilikte jant üretilmesini sağlar.