Çerez Politikası

ŞEFİK ÇERÇİOĞLU

Kurucumuz ve Yönetim Kurulu Üyesi

Devamını oku

1936 yılında Sultanhisar / Aydın’da doğan Şefik Çerçioğlu, Türkiye’nin otomotiv sektöründe en önemli girişimcilerinden biridir.

Genç yaşlarından itibaren her zaman zanaatkârlığa meraklıydı. Çocukluğu boyunca amcasının dükkânında çırak olarak eğimli çivileri hizalamaya başladı ve ardından kaynak işçiliğinin temellerini öğrendi. Amcası ile çalışırken, Aydın’da teorik zanaatkâr akşam kurslarına katılarak mesleki becerilerini geliştirdi.

Sn. Çerçioğlu, kariyeri boyunca birçok yere gidip dünyayı keşfetmek gibi büyük bir tutkuya sahipti. İlk olarak 1955’te Kore Savaşı sırasında Birleşmiş Milletler Komutanlığı için gönüllü olarak hizmet etmek üzere Türk birliklerine katıldığında yurtdışına çıktı. Zorlu savaş koşullarına rağmen, anavatanından çok uzaklarda birçok farklı deneyim yaşadı ve bu durum onu her türlü zorluğa açık fikirli yaklaşımla bakmasını sağladı. Bu, ilk iş yıllarındaki başarısının temeliydi.

1961’de Sn. Çerçioğlu, savaş sonrası Almanya ekonomisini düzeltmek için anavatanlarından ayrılan işçiler ile birlikte Almanya’ya gitti. Yerel ısıtma sistemi üreticisinde kaynak operatörü olarak birkaç yıl çalıştıktan sonra, üretim şefliğine terfi etti.

Almanya’da başarılı bir şekilde 4 yıl geçirdikten sonra yolculuğunun bir sonraki aşaması olan, birçok fırsatı yakalayacağını ve kendisine avantaj sağlayacağını hissettiği ABD’ye gitmeye karar verdi. ABD’de birçok endüstriyel şirkette başarılı kariyerini sürdürdü ve tanınmış bir ulusal şirkette kaynak operatöründen üretim müdürlüğüne hızlıca terfi etti. İki oğlu da Ercan Çerçioğlu (1966) ve Erkan Çerçioğlu (1971), ABD'de doğdu.

1972’de Sn. Çerçioğlu kendi işini kurmaya karar verdi ve Türkiye’ye dönüş yaptı. Birkaç ortaklık girişiminden sonra kendi jant fabrikasını kurmaya karar verdi. JANTSA kuruluş faaliyetlerine 1975 yılının sonbaharında başladı, ancak Sn. Çerçioğlu’nun 1977 yılının yaz aylarındaki büyük açılışa kadar her şeyi bir araya getirmesi 2 yılını aldı. O tarihten itibaren, Sn. Çerçioğlu, JANTSA Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevi yapmaktadır.

Sn. Çerçioğlu hayatı ve kariyeri boyunca büyük bir tutkuyla çalışmıştır ayrıca büyük bir girişimci ruha sahiptir. Bu erdemler ve önemli özellikler başarımızın temelini oluşturmakta ve bugün her JANTSA çalışanında yaşatılmaktadır.

ERCAN ÇERÇİOĞLU

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Devamını oku

Ercan Çerçioğlu 1966’da Çerçioğlu ailesinin en büyük çocuğu olarak doğdu. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 1992 ve 1996 yılları arasında birçok ticari pozisyonlarda çalıştığı New York’a gitti. 1997’de Türkiye’ye döndü ve kariyerine İhracat Müdürü olarak JANTSA’ da başladı. Bu dönemde uluslararası ticaret hakkındaki teorik bilgilerini pratik bir şekilde uygulamıştır. 2004 yılında ise Genel Müdürlüğe yükseldi.

Sn. Çerçioğlu 2004-2016 yılları arasında Aydın Sanayi Odası Başkanı olarak da görev yaptı

Sn. Çerçioğlu liderliğinde JANTSA, dünyanın en büyük jant üreticilerinden biri oldu, tesis ve üretim kapasitesini yılda 2 milyon jant kadar genişletti ve dünya çapında 80’den fazla ülkeye ihracat yapmaya başladı. Halen Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Ercan Çerçioğlu, ağırlıklı olarak JANTSA' nın gelecekteki stratejik gelişimine odaklanmıştır.

"AİLE RUHUNA SAHİP GLOBAL ŞİRKET"
MÜŞTERİYİ DÜŞÜN
MÜŞTERİ GİBİ AKSİYON AL
MÜŞTERİ GİBİ OL

ERKAN ÇERÇİOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi / Murahhas Üye

Devamını oku

Erkan Çerçioğlu 24.05.1971 tarihinde New York'ta dünyaya gelmiştir.

İlk okulu İzmir Sarıkamış İlkokulu’nda tamamlamış olup, İzmir Atatürk lisesinden mezun olduktan sonra, yurtdışı öğrenimi için Almanya'ya gitmiştir. Almanya'da Goethe Enstitü mezuniyet sertifikasını aldıktan sonra İşletme eğitimi almak üzere New York'a gitti. 1997 yılında mezun olduktan sonra Türkiye'ye döndü ve Jantsan A.Ş firmasında çalışmaya başlamıştır. 1998 yılından bu yana Jantsa ve Jantsan A.Ş. firmalarında Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır.

Sn. Çerçioğlu evlidir ve 2 çocuğu vardır.

ATA CANER ÇERÇİOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

Devamını oku

Caner Çerçiolu, 12 Ağustos 1992'de doğdu. Annesi Özlem Çerçioğlu, TBMM’ nin bir üyesiydi ve bu yüzden ilkokul eğitimine kadar Ankara'da kaldı. İlkokuldan sonra Aydın'a döndü ve Aydın Anadolu Lisesi'ne gitti. 4 yıl sonra başarı ile mezun oldu ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü eğitimini almaya hak kazandı.

Çalışmaları sırasında, Sn. Çerçioğlu aile işiyle yakından ilgilendi. Böylece, her yaz tatilini JANTSA' da geçirdi, jant imalatının pratik tarafını öğrendi. Bu ilk yıllar, onu kurumsal yönetim hakkında meraklandırdı ve JANTSA' nın küresel başarısına katkıda bulunma isteğini belirledi.

Sonuç olarak, üniversiteden mezun olduktan sonra ABD'ye taşındı ve MIM' de (Manhattan Institue of Management) master programına katıldı. İki yıl sonra, edindiği bilgi ve tecrübeleri uygulamak için tam donanımlı olarak Türkiye'ye döndü.

Sn. Çerçioğlu, Mart 2018'de JANTSA'nın Satış ve Pazarlama ekibine katıldı ve endüstri liderliğimizi arttırmayı hedefleyen bir dizi şirket girişimi başlattı.

ÇAĞLAYAN SEVEN

Genel Müdür (Vekaleten)

Devamını oku

2018 yılı Haziran ayı sonlarında Jantsa ailesine Tedarik Zinciri Direktörü sorumluluğuyla katılan Çağlayan Seven, 1973 doğumlu olup, Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde 1994 yılında lisans eğitimini tamamlamıştır.

20 yılı aşkın çalışma hayatında, Jantsa ailesine katılmadan önce Plastik, Tütün, Gıda, Kimya sektörlerinde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası şirketlerde, yurt içi ve yurt dışı görevlerde çalışmış olup, Tedarik Zinciri Yönetimi alanında uluslararası sertifikasyonlara sahiptir.

Endüstri Mühendisliği, Bilişim Teknolojileri alanında Sistem Analist ve Programcılık, Stratejik ve Global Planlama Yöneticiliği, Global Tedarik Zinciri Organizasyonları’nda yöneticilik, çok uluslu projelerde Proje Yöneticiliği yapmıştır.

Bir kız babasıdır.